راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 9 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 چهره‌های اصلی سریال معمای شاه قبل و بعد از گریم+ عکسسریال تلویزیونی «معمای شاه» در ۸۰ قسمت شصت دقیقه‌ای به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی تولیدشده است.
سریال تلویزیونی «معمای شاه» در ۸۰ قسمت شصت دقیقه‌ای به کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی تولیدشده است.
مراحل تحقیق و پژوهش این سریال تاریخی از اواخر سال ۱۳۸۹ زیر نظر موسی حقانی به‌عنوان مشاور پژوهشی و تاریخی آغاز شد. سریال از دی‌ماه ۱۳۹۱ مقابل دوربین فرشاد خالقی رفته و تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد. کاخ سعد آباد، کاخ نیاوران، دکورهای اختصاصی ساخته‌شده در شهرک غزالی، کاخ‌موزه گلستان، موزه عبرت، بناهای تاریخی شهر تهران و... برخی از لوکیشن‌های این سریال است.
معمای شاه با همراهی بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل سینما، تئاتر و تلویزیون در مسئولیت‌های پشت‌صحنه تولیدشده و ۱۶۰ بازیگر اصلی در کنار ۲۵۴ بازیگر نقش فرعی که تاکنون در آن حضور داشته‌اند؛ آماده می‌شود.
وقایع و رویدادهای این سریال در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ رخ می‌دهد. سریال با ازدواج محمدرضا پهلوی و فوزیه و بازگشت آن‌ها به ایران آغاز و با مرگ محمدرضا در قاهره به پایان می‌رسد. در حدفاصل این مقطع زمانی چهل‌ساله، رویدادهای مهم اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه ایران نیز به تصویر کشیده می‌شود.
 


رضا پهلوی؛ که با القاب رضاخان، میرپنج، سردارسپه و پس از آن رضاشاه، معروف است. در واپسین روزهای سلطنت قاجار بر ایران؛ حکومت را به دست گرفت. او در سال 1304 حکومت پهلوی را بنیان گذاشت و تا سال 1320 به عنوان شاه ایران سلطنت کرد. رضا شاه در سال 1323 در ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی) زندگی را بدرود گفت. از خصایص رضاخان که جعفر دهقان در «معمای شاه» نقشش را ایفا می‌کند، سختگیری و جذبه‌ای‌ست که حتی فرزندانش را از نزدیک شدن به او باز می‌دارد.


محمدرضا شاه پهلوی؛ دومین پادشاه دودمان پهلوی و آخرین پادشاه ایران بود. او از ۲۵ شهریور ۱۳۲۰ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بر ایران حکومت کرد. محمدرضاشاه اولین بار در پی اشغال ایران در جنگ جهانی دوم و دومین بار با کودتای ۲۸ مرداد به قدرت رسید و با انقلاب ۱۳۵۷ از حکومت برکنار شد و در مرداد ۱۳۵۹ در قاهره در گذشت. در این سریالن حسین نورعلی؛ نقش جوانی و میانسالی محمدرضا شاه را بازی می‌کند و امیرمهدی کیا در نقش پیری او ایفای نقش می‌کند.

 


نیم تاج خانم تاج‌الملوک آیرُملو معروف به «ملکه مادر»، دومین همسر رضاشاه از چهار همسر او بود. تاج‌الملوک پس از به سلطنت رسیدن رضاشاه پهلوی، به علت اینکه مادر ولیعهد محسوب می‌شد از اعتبار و نفوذ ویژه‌ای برخوردار شد که آن را در دوران سلطنت پسرش نیز حفظ کرد. گیتی ساعت‌چی در این سریال ایفاگر نقش مادر شاه ایران است.

 


اشرف پهلوی، خواهر دوقلوی محمدرضاشاه پهلوی، یکی از چهره‌های تأثیرگذار دربار پهلوی بود. از عمده‌ترین اقدامات اشرف سلسله فعالیت‌های اجتماعی بود، که در قالب آن به امور سیاسی و کسب درآمد می‌پرداخت.

 

 
فوزیه؛ خواهر ملک فاروق پادشاه مصر و نخستین همسر محمدرضا پهلوی بود. او سال  1317 در قاهره به عقد ولیعهد درآمد این زندگی دوامی کمتر از یک دهه داشت و حاصل آن دختری به نام شهناز بود.

 

 
ثریا اسفندیاری بختیاری؛ ملقب به پرنسس چشم زمردین، دومین همسر محمدرضا پهلوی بود زندگی او با شاه دوامی هفت ساله داشت. شاه عاشق ثریا بود و اگر ثریا می‌توانست برای او جانشینی بیاورد، آنان هیچ‌گاه از هم جدا نمی‌شدند.

 

 
فرح دیبا؛ سومین همسر محمدرضا شاه پهلوی و شهبانوی ایران از ۲۹ آذر ۱۳۳۸ تا ۲۶ دی ۱۳۵۷ بود او تا آاخرین روزهای زندگی محمرضا شاه کنار او ماند و پس از آن در فرانسه و امریکا زندگی کرد.

 

 
محمد مصدق؛ رهبر نهضت ملی شدن صنعت نفت ایران شناخته می‌شود، تا پیش از آن نفت ایران زیر سلطه دولت بریتانیا اداره می‌شد.

 


سیدمحمود علائی طالقانی؛ از طرفداران دکتر مصدق و از اعضای جبهه ملی بود. او جز مخالفان فعال حکومت پهلوی بود که چندین بار  دستگیر و روانه زندان شد.

 


سیدابوالقاسم کاشانی؛ مجتهد و مرجع تقلید شیعه و سیاست‌مدار ایرانی و رهبر مذهبی-سیاسی دوران بحرانی ۱۳۲۸ تا ۱۳۳۲ بود.
 

 


مرتضی مطهری؛ از نظریه‌پردازان نظام جمهوری اسلامی ایران بود. او در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ به همراه گروهی از رجال سیاسی انقلابی، هدف گلوله یکی از افراد گروه فرقان قرار گرفت و درگذشت.
 

 


سیّدروح‌الله مصطفوی موسوی خمینی؛ مشهور به امام خمینی و سیدروح‌الله خمینی، اولین رهبر و اولین ولی فقیه جمهوری اسلامی ایران بود. او از مراجع تقلید شیعه بود که انقلاب ۱۳۵۷ ایران را رهبری کرد و نظام جمهوری اسلامی ایران را بنیان گذاشت.
 

 


علی شریعتی مَزینانی، مشهور به دکتر علی شریعتی، از مبارزان و فعالان مذهبی و سیاسی و از نظریه‌پردازان انقلاب اسلامی ایران بود، که در ۴۴ سالگی به‌صورت مشکوکی در انگلستان درگذشت.
 

 


سیدحسین فاطمی؛ از ۱۳۳۱ تا ۱۳۳۲ وزیر امور خارجه ایران بود که پس از کودتای ۲۸ مرداد توسط حکومت پهلوی اعدام شد. طرح «جمهوری» در آن مقطع از سوی فاطمی بوده است، به گفته دکتر مصدق، فکر ملی شدن نفت پیشنهاد دکتر حسین فاطمی بود.
 

 


سیدمجتبی میرلوحی؛  معروف به نواب صفوی طلبه بنیان‌گذار تشکیلات فدائیان اسلام بود که در ترور حسین علاء و احمد کسروی نقش مستقیم داشت. او پس از ترور ناموفق علاء در اول آذر ۱۳۳۴ بازداشت و در ۲۷ دی اعدام شد.
 

 


امیر عباس هویدا؛ زمان حکومت پهلوی دوم ۱۳ سال نخست وزیر بود که این طولانی‌ترین ریاست بر دولت در طول تاریخ ایران بوده است.

 


دکتر جمشید آموزگار از دولتمرد ایرانی است. که از شهریور ۱۳۵۶ تا شهریور ۱۳۵۷ نخست‌وزیر ایران بود. پیش‌تر نیز، وزیر کشور، وزیر بهداری و رئیس دوره‌ای اوپک بود.
 

 


جعفر شریف‌امامی؛ از سیاست‌مداران ایرانی دوران پهلوی بود که در طی دو دوره، نخست‌وزیر ایران و به مدت ۱۵ سال، رئیس مجلس سنای ایران بود.
 

 


شاپور بختیار؛ سیاست‌مدار ایرانی، دبیرکل حزب ایران، عضو جبهه ملی ایران، از بنیان‌گذاران نهضت مقاومت ملی پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و آخرین نخست‌وزیر ایران، پیش از انقلاب ۱۳۵۷ خورشیدی بود.
 

 


تیمسار سپهبد فضل‌الله زاهدی ملقب به بصیردیوان  نظامی پرسابقه، سناتور همدان در مجلس سنا و نخست‌وزیر ایران در سال‌های ۱۳۳۲ و ۱۳۳۳ هجری شمسی بوده است. او برای دو حادثه سرشناس‌تر است: نخست سرکوب و دستگیری شیخ خزعل (عامل انگلیس در خوزستان که درصدد تجزیه بخش‌های عرب‌نشین آن از ایران بود) در آغاز دوران رضاشاه و دوم کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که در جریان آن، او جای دکتر محمد مصدق را به عنوان نخست وزیر گرفت.
 

 


تیمور بختیار؛ نظامی، سیاستمدار و از بنیانگذارانِ ساواک (سازمان اطلاعات و امنیت کشور) و نخستین رئیس ساواک در حکومت پهلوی بود. در سال ۱۳۴۹، توسط مامورانِ ساواک به قتل رسید.

 


سپهبد حاج‌علی رزم‌آرا نخست‌وزیر ایران در سال ۱۳۲۹ بود. نخست‌وزیری رزم‌آرا با جنجال نفت همراه بود و او ناگزیر شد لایحهٔ قرارداد گس-گلشائیان را که دولت محمد ساعد به مجلس داده بود پس بگیرد.
 

 


مهرداد پهلبد؛ هنرمند و دولت‌مرد ایرانی است. او از ۱۳۴۳ تا ۱۳۵۷ اولین وزیر فرهنگ و هنر ایران و همسر شاهدخت شمس پهلوی بود.
 

 

 


تیمسار ارتشبد حسین فردوست؛ همدرس و رئیس دفتر ویژهٔ اطلاعات محمدرضا شاه پهلوی؛ یکی از برجسته‌ترین و مؤثرترین چهره‌های سیاسی ـ اطلاعاتی دوران حکومت پهلوی بود.

 


اردشیر زاهدی؛ وزیر خارجه ایران و آخرین سفیر ایران در آمریکا در دورهٔ محمدرضا شاه پهلوی بود.

 

 


شاپور جی ریپورتر؛ پس از جنگ دوم جهانی به عنوان رئیس شبکه سازمان‌های اطلاعاتی بریتانیا در ایران اقامت داشت. او نقش اصلی و تعیین‌کننده در بسیاری حوادث داشت. سرانجام در اسفند ۱۳۸۳ بر اثر سرطان پروستات در گذشت.

 

 


ارنست پرون؛ یکی از نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین دوستان محمدرضا شاه پهلوی اهل سوئیس بود و در دوران ولیعهدی با وی به ایران آمد و تا پایان عمر (۲۵ سال) در کنار او ماند. چه در زمان ولیعهدی و چه پادشاهی محمدرضا انجام برخی ماموریت‌های شخصی و غیررسمی را برای شاه برعهده داشت.

 

 


ژوزف استالین؛ رهبر و سیاست‌مدار کمونیست شوروی بود که از اواسط دهه ۲۰ تا مرگش در ۱۹۵۳ رهبر عملی حزب کمونیست اتحاد شوروی بود.

 

 


سِر وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل؛ سیاست‌مدار و نویسندهٔ بریتانیایی نخست‌وزیر بریتانیا بود. او در سال 1943 به همراه رزولت و استالین در کنفرانس تهران که هدف کلّی‌اش توافق در مورد چهرهٔ جهان پس از پایان جنگ جهانی دوم بود شرکت کرد.

 

 


 روح‌الله خالقی آهنگساز سرود معروف و پرافتخار «ای ایران ای مرز پرُگهر»

 

 


عبدالکریم ایادی ارتشبد؛ از دوستان نزدیک محمدرضا شاه پهلوی و پزشک مخصوص دربار بود.
 

 

شعبان جعفری؛ مشهور به «شعبون بی‌مخ» یکی از نام‌های جنجالی تاریخ معاصر ایران و از بازیگران اصلی کودتای ۲۸ مرداد بود.
 


 پروین غفاری؛ در فیلم‌هایی چون موطلایی شهر ما و طوفان در شهر ما نقش اصلی را ایفا کرده و براساس آن‌چه در تاریخ آمده معشوقه محمدرضا شاه بوده است.

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

/ #37 amin2 1395-10-20 11:02
با سلام
آیا درباره رهبر انقلاب(حضرت آیت الله خامنه ای) در این سریال نیز تصویری کشیده و نقل شده است یا نه؟

مدیر سایت: بله
نقل قول کردن
+1/ #36 mehdiiiii 1395-08-13 06:41
آناهیتا نعمتی خیلی بیشتر ب ثریا شبیه بود تا مهراوه شریفی نیا
جدا خودتون بگید کدوم شبیه ترن
نقل قول کردن
+2/-1 #35 مهدی پهپاد 1395-07-25 03:47
سلام بر شما
متاسفانه معمای شاه به دلیل محجوبیت و حیایی که در سینمای ایران وجود دارد، نمی تواند بسیاری از واقعیت ها و جزییات تاریخی را نشان دهد. مثلا:

برهنگی و فساد اخلاقی زنان درباری و خانواده شاه،

انجمن کلید یا key club ( که کسانی به پست های حکومتی می رسیدند که می توانستند همسرشان را در یک جلسه شلوغ و رسمی در اختیار مردان دیگر قرار دهند. ) ،

روابط نامشروع گروهی که توسط فرح و حتی با حضور خود او در دربار برگزار می شد،

هر شب همخوابگی شاه ، علم، ایادی، ارنست پرون و دیگر درباریان با فاحشه های داخلی و خارجی،

اینکه فرح در ساحل دریا لخت مادرزاد میگشت و با ماموران محافظ ارتباط برقرار می کرد و وقتی شاه به او تذکر می داد که این کار شایسته شهبانوی ایران نیست، میگفت اختیار پایین تنه ام را دارم.

و بسیاری از این موارد که متاسفانه تاریخ از بازگویی آنها شرم دارد ولی در کتب منسوب به خودشان آمده. و در تاریخ ثبت شده.

جناب ورزی، اینکه صدای عده ای را در آورده اید، به دلیل اینست که انگشت روی نقطه حساسی گذاشته اید.

باید به شما خدا قوت بگیرم.
گرچه همیشه میشود درباره ظاهر هر اثری گفتگو کرد، ولی محتوا خیلی خوب است.

کاش جایی برای دانلود اصل سریال + شبهای تاریخ که بعد از سریال به تحلیل آن می پردازد قرار می دادید.
نقل قول کردن
+2/ #34 مهدی پهپاد 1395-07-25 03:21
با سلام
در رابطه با نظر خانم شیدا باید بگم
متاسفانه ذهن ایشون پر از مطالب غیر واقعیه که امر قضاوت را برای ایشون مشکل کرده.
مثلا فتوای تنباکو بخاطر گرانی آن نبود. بلکه بخاطر تسلط یک دولت اجنبی بر ایران بود. کاری که بخاطر آن و بخاطر کاپتولاسیون و ... انقلاب کردیم.
کاستی های انقلاب هم مقداریش بخاطر سنگ اندازی دنیا و جنگ، و مقداریش بخاطر بی مسئولیتی همان مسئولینی است که یادشان رفته پای این انقلاب خون ریخته شده. و خدا و قیامت را فراموش کردند.
بنظر من اگر همه دست در دست رهبر حکیم انقلاب بگذاریم از همه موانع می توانیم بدرستی رد شویم
والعاقبة للمتقین
نقل قول کردن
+4/-3 #33 و.ب 1395-01-18 08:12
باسلام. واقعیتش تا قبل از شروع این سریال بی صبرانه منتظر دیدنش بودم و پیش بینی میکردم شاید به وسیله این سریال با صداو سیمای جمهوری اسلامی اشتی کنیم اما متاسفانه با پخش این سریال و تماشای چند قسمت اون متوجه شدم این سریال اونقدرها هم جذاب و تماشایی نیست. اینکه چهره ها رو خیلی شبیه به افراد دربیارین و فیلم محتوایی نداشته باشه کافی نیست و علاوه بر اون تحریف هایی که در سریال صورت گرفته فیلم رو به طرز وحشتناکی غیرقابل تحمل کرده . من دانشجوی دوره ارشد علوم سیاسی هستم و کم و بیش به دلیل موضوع پایان نامه با دوره زمامداری محمدرضا شاه اشنایی دارم . اصلا همین عنوان سریال « معمای شاه» که ترکیبی از نام دو کتاب دکتر عباس میلانی با نام های معمای هویدا و نگاهی به شاه است جالب انکه اولی به شدت تحریف شده و دومی اصلا در ایران اجازه انتشار نداره. اینکه چرا عوامل این سریال اصرار دارن به مردم القاء کنن سرنوشت کشور برای شاه اهمیتی نداشته جای تعجب داره . درسته بلندپروازی ها و تصمیمات نابخردانه در رفتار شاه به وفور دیده میشد اما کسی نمیتونه منکر خدمات وی به ایران بشه و یا اینکه سعی کنه به دیگران القاء کنه ایران براش مهم نبوده . در مجموع حیف از اون همه پول بیت المال و وقت که صرف این فیلم شده .
نقل قول کردن
/-1 #32 ArmanGh 1394-12-10 14:02
پس کارتر کو؟

مدیر سایت: هنوز نیامده است دوست گرامی. در قسمت های آینده شاهد حضورش در سریال خواهیم بود
نقل قول کردن
+1/-1 #31 Roholla 1394-11-05 05:16
اما تعبیر نامناسب از خود مدیر سایت ذیل عکس شهید نواب صفوی و آقای حسام نواب صفوی که نقش ایشون بازی کردند عنوان شده است نه مخاطبین سایت!!!
به مطلبی که برای عکس شهید نواب گذاشته اید دقت کنید!

مدیر سایت: دوست گرامی با پوزش از شما. این مطلب کپی پیس و از منبع اصلی بود و همین حالا اصلاح شد
نقل قول کردن
+1/ #30 Roholla 1394-10-27 18:19
سلام
عرض تشکر و خسته نباشید خدمت همه دست اندرکاران اثر
تعبیر سایت از گروه فداییان اسلام به تشکیلاتی تروریسیتی! با اطلاعات ما از این گروه تنافی دارد.
لطف کنید توضیح بدید که آیا نگاه سازندگان این اثر به گروه فداییان و شهید نواب صفوی، که مورد ارادت امام (ره) و رهبری (مد ظله العالی) بودند و هستند، در حد یک گروه تروریستی است؟!!!


مدیر سایت: قطعا خیر. اینها برداشت های فردی برخی بینندگان سریال است که جهت بحث و تبادل نظر منتشر می شود و شما و مخاطبان دیگر می توانید پاسخ آن را بدهید.
نقل قول کردن
+2/ #29 یاسر 1394-10-27 09:07
به نقل از یاسر:
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
لطفا هر چه زودتر درباره تعبیری که از گروه فدائیان اسلام داشته اید توضیح دهید!
آیا نظر جناب آقای دکتر موسی حقانی نیز موافق این تعبیر است؟!!!

مدیر سایت: دوست گرامی کدام تعبیر؟

به نقل از یاسر:
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
لطفا هر چه زودتر درباره تعبیری که از گروه فدائیان اسلام داشته اید توضیح دهید!
آیا نظر جناب آقای دکتر موسی حقانی نیز موافق این تعبیر است؟!!!

مدیر سایت: دوست گرامی کدام تعبیر؟

تعبیر گروه تروریستی که از گروه فدائیان اسلام کرده اید!!!


مدیر سایت: دوست گرامی سایت فضای بحث و جدل است. برخی قصد شبهه افکنی دارند و با چنین مطالبی قصد دارند جریانی تاریخی را به گونه ای دیگر جلوه دهند. از شما درخواست می شود پاسخ و نظر مستدل خود را در خصوص این مطلب درج کنید تا منتشر شود. نظر بینندگان نظر سریال نیست
نقل قول کردن
+4/ #28 رز 1394-09-23 16:57
واووووووووووووو وووووو :eek: آقای شهرام خلج کارشون فوق العادست، بیسته ;-) واقعا در حیرتم که چطور تونستند اینطور خوب گریم کنه که مثله شخصیتها مورد نظر بشه. آدم باید پیش ایشون هنر گریموری رو یاد بگیره، واقعا من مشتاقم
نقل قول کردن
+2/-1 #27 یاسر 1394-09-16 12:59
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
لطفا هر چه زودتر درباره تعبیری که از گروه فدائیان اسلام داشته اید توضیح دهید!
آیا نظر جناب آقای دکتر موسی حقانی نیز موافق این تعبیر است؟!!!

مدیر سایت: دوست گرامی کدام تعبیر؟
نقل قول کردن
+8/ #26 Anita 1394-09-16 07:11
کاش نقش میانسالی شاه آقای رضا بنفشه خواه بازی میکردند یا اینکه خود جناب نورعلی نقش میانسالی شاه ادامه میدادند
گریم این دو نفر بیشتر شباهت دارند خصوصا آقای بنفشه خواه برای نقش میانسالی شاه
نقل قول کردن
+4/-3 #25 emad 1394-09-06 19:37
برا عموم مردم که بقول اقای معتضد بیسواد تاریخن خوبه اما کسانی که واقعیتو میدونن فقط به این مهملات میخندن من قسمت اولو که دیدم تاتهش خوندم یه سریال سفارشی برای تخریب رژیم پهلوی
هرکسی سرسوزنی تاریخ بدونه خدمات رضا شاه و پسرشو قدر میدونه همین قدر بگم اقایون مدعی ما داریم به کجا میریم؟
رضا خان چادر از سر مردم به زور بر میداشت احمدی نجاتها به زور سر مردم میزارن
این انقلاب چی کار کرده که بانوانش دوست دارن بی حجابو بی پوشش باشن؟ از کی باید پرسید؟
اون جوونایی که زمان شاه پرورش یافتن تو جنگ پرپر شدن و جوونایی که انقلاب شما تربیت کرد
به فکر برداشتن زیر ابرو و مدو انتنو ماهوارست


مدیر سایت: دوست گرامی این حرف ها قبلا هم بیان شده است. اگر افرادی که در رژیم قبلی تربیت شدند و بعد رفتند در جنگ از کشور دفاع کردند، چرا در همان زمان از خود حکومت پهلوی دفاع نکردند؟
نقل قول کردن
+16/-2 #24 مینا 1394-09-03 10:59
واقعا انتخاب خانم شریفی نیا برای نقش ثریا مناسب نبود ایشون از چهره متوسطی برخوردارن در حالی که تمام شهرت ثریا به زیبایی خیره کننده ایشون بود
نقل قول کردن
+4/-1 #23 شیدا 1394-09-02 06:00
به نقل از شیدا:
به نقل از شیدا:
بله جناب مدیر سایت میشه نظرتون رو بگید؟؟؟/

مدیر سایت: دوست عزیز در چه موردی باید نظرم را بگویم

به نقل از شیدا:
بله جناب مدیر سایت میشه نظرتون رو بگید؟؟؟/

مدیر سایت: دوست عزیز در چه موردی باید نظرم را بگویم

در رابطه با نظری که گذاشتم شما صرفا گفتید دوست گرامی جوابمو ندادید که اگه بخوایید وقایع بعد از انقلاب رو به تصویر بکشید همه چیزو perfect و عالی به نمایش میذارید؟؟؟یا مثل حکومت پهلوی صرفا اتفاقات بد رو؟؟؟
شما این حقیقت رو باید قبول کنید که هر حکومت و رژیمی یک نقطه ضعف و یک نقطه قوت داره شما صرفا اومدید نقاط ضعف رژیم پهلوی رو به نمایش گذاشتید که این نا عادلانست مثلا اون زمان اگر توتون گرون میشد علما سریع فتوا میدادن که سیگار حرام و مردم هم بخاطر اسلام دین و خدا سیگار رو ترک میکردن تا زمانی که قیمتها کاهش پیدا میکرد الان سوال من از مسیولین اینه که دین خداوخدا و یا قرآن کدوم عوض شدن؟؟؟؟؟؟
چرا با این همه گرونی مقابله نمیکنن؟؟فقط گیر دادن به حجاب خانمها برادر من تو اگه چشمت پاکه پس مشکل حله تو وظیفت امر به معروف بود که انجام دادی شما برو بهشت بذار این جوون هم بره جهنم...جوون پول نداره زن بگیره هر روز داره به تعداد فحشا اضافه میشه بعد بجای حل مشکلات جوونا وام 25 میلیونی میدن واسه خرید پراید آخه این عاقلانست؟؟؟؟؟؟مشکل از آمریکا نیست مشکل از مسیولینه..حالا شما هی برو توی خیابون بگو مرگ بر آمریکا آیا آمریکا مرد؟؟؟اینجوری صرفا از کشور غافل میشن..بنده یه طرح علمی عالی دارم متاسفانه حمایتم نمیکنن ثبت شه بعد میگن فرار مغزها من ایراااااان رو دوست دارم کشورم رو دوست دارم وگرنه خیلیا حاظرن از طرحم حمایت کنن
نظرتونو راجعبه این بدید

مدیر سایت: دوست گرامی این سریال قرار نیست مشکلات کل مملکت را حل کند. با بخشی از فرمایش شما موافقم. اما توجه کنید که در حال حاضر در بسیاری از فیلم ها و آثار مستند مشکلات مملکت به شکلی جدی منعکس می شود و اینطور نیست که رسانه ها فقط بخواهند نکات مثبت را منعکس نمایند.

من هم نگفتم مشکلات مملکت رو حل کنه هرچند این مملکت دیگه از دست رفته است ولی فقط دیگه دروغ نبافند و واقعیتها رو به مایش بذارن باز هم ممنون....
موفق باشید و خدانگهدار
نقل قول کردن