راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 67 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تقدیر حزب موتلفه اسلامی از کارگردان و عوامل سريال معماي شاه

با حضور اعضای شورای مرکزی و خانواده شهدای موتلفه اسلامی انجام گرفت:
تقدیر حزب موتلفه اسلامی از کارگردان و عوامل سريال معماي شاه

حزب موتلفه اسلامی در مراسمی ویژه از کارگردان، تعدادی از بازیگران و عوامل سریال معمای شاه تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی موتلفه، این مراسم عصر روز شنبه اول آبان ماه با حضور اعضاي شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي و خانواده شهداي اين حزب برگزار شد.

در این مراسم از محمدرضا ورزی نویسنده و کارگردان، مسعود عجمی دستیار اول کارگردان، فرشاد خالقي مدير فيلمبرداري و همچنین تعدادی از بازیگران مجموعه تلویزیونی معمای شاه ازجمله محمدرضا شريفي نيا، سيدحسام نواب صفوي، عليرام نورايي با اهدای لوحی تقدیر بعمل آمد.

خانواده شهيدان صفارهرندي، اماني، عراقي، نيك نژاد و اندرزگو در اين مراسم حضور داشتند.

گفتني است در اين نشست سكانس پخش نشده اي از سريال معماي شاه كه لحظات وداع شهداي حزب موتلفه است پخش شد.

 

صفارهرندی: در حق سریال معمای شاه جفا شد

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حق سریال معمای شاه جفا شد، گفت: سناریو نویسان تاریخی این سریال توانستند حداکثر وفاداری به تاریخ انقلاب را حفظ کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تقدیر از کارگردان و عوامل سریال معمای شاه که توسط حزب موتلفه اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: حقیقتاً جای خالی کارهای هنری در بازنمایی تاریخ پرتلاطم و پرحادثه کشورمان محسوس بود و هست و از تاریخ یکصد سال اخیر می‌توان سوژه‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری استخراج کرد.

وی افزود: امروز تاریخ با سوژه‌های سخاوتمندانه خود به هنر وام می‌دهد و هنرمند واقعی و تیزبین کسی است که بتواند این سوژه‌های خاص سینمایی را شکار کند.

صفارهرندی با تقدیر از عوامل سریال معمای شاه گفت: سناریو نویسان و محققان تاریخی این سریال کار بسیار ارزشمندی ارائه دادند و توانستند حداکثر وفاداری به تاریخ را در این مجموعه تلویزیونی حفظ کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: هنرمندی کارگردان و منظومه بزرگی از بازیگران که در این سریال نقش آفرینی کردند، شایسته تقدیر است. این سریال از طیف وسیعی از اهالی هنر و بازیگری برخوردار بود. شاید ناسپاسی باشد اگر نقش برجسته گریمورهایی که در این سریال چهره‌های تاریخی را برای مخاطب باورپذیرتر کردند نادیده بگیریم؛ گاهی شباهت گریم بازیگر یک نقش تاریخی در این سریال با چهره حقیقی آن شخصیت تاریخی اعجاب آور بود.

وی با بیان اینکه شاید در حق این سریال جفاهایی شده باشد، تصریح کرد: تجربه ما نشان می‌دهد که سریال‌ها باید هرشب و پشت سر هم پخش شوند. اشتباه اول این بود که پخش این سریال را فقط در یک روز از هفته متوقف کردند و این مسئله بازخورد خوبی هم نداشت.

صفارهرندی اظهار کرد: امیدوارم حق مطلب در دوره پخش جدید این سریال که هرشب از تلویزیون صورت می‌گیرد ادا شود و کسانی که موفق نشدند قسمت‌های گذشته را ببینند بتوانند از فرصت جدید بهتر استفاده کنند.

 

محمد نبی حبیبی در مراسم تقدیر از عوامل سریال معمای شاه: سریال معمای شاه تاریخ ایستادگی یک ایدئولوژی را به نمایش گذاشت

«محمدنبی حبیبی» دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مراسم تقدیر از کارگردان و عوامل سریال معمای شاه، اظهار کرد: ما هیچ انسان فاقد یک نظریه و ایدئولوژی نداریم حتی کسی که به پوچ‌گرایی هم اعلام پایبندی می‌کند طرفداری یک ایدئولوژی است. معتقدم ارزیابی بهتر مبارزان را در این چارچوب می‌توان انجام داد.

وی با اشاره به مقطع تأسیس تشکیلات موتلفه اسلامی با دستور امام خمینی (ره)، گفت: در آن دوره بخصوص در دانشگاهها مبارز بودن به معنای مارکسیست بودن تلقی می‌شد. مارکسیست‌ها در آن مقطع فکر شیطانی «دین افیون ملت‌هاست» را در دانشگاههای ما جا انداخته بودند و سال‌های سال برای القای این فکر شیطانی کار وسیعی انجام دادند.

حبیبی تاکید کرد: تشکیلات موتلفه اسلامی در این زمان که غلبه تفکرات مارکسیستی موضوع مبرزی در فضای بسیاری از محافل دانشگاهی و غیردانشگاهی بود، شکل می‌گیرد. موتلفه اسلامی دران زمان اعلام کرد ما بدنبال تشکیل جامعه نمونه اسلامی هستیم؛ این حرف یک حرف تمام عیار ایدئولوژیک است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه ویرایش نهایی اساسنامه موتلفه اسلامی را شهید بهشتی انجام دادند، خاطرنشان کرد: ایشان قبل و بعد از ویرایش این اساسنامه در کلاس‌های درسشان حکومت اسلامی تدریس می‌کردند. موتلفه اسلامی در واقع پیروان راستین مکتبی بود که روی این جمله شیطانی دین افیون ملت‌هاست، خط بطلان کشید.

وی با بیان اینکه جنگ و تقابل ایدئولوژیک همچنان ادامه دارد و خواهد داشت، تصریح کرد: امروز غربی‌ها با تمام قوا برای مقابله با تفکر حکومتدینی با تفکر سکولاریستی به میدان آمده‌اند. غربی‌ها حتی یک گام فراتر برداشتند و معتقدند حکومت نباید ایدئولوژیک باشد.

حبیبی گفت: این رطب خوردگانی که منع رطب می‌کنند، در تمام کشورهایشان بر مبنای لیبرال دموکراسی حکومت تشکیل داده‌اند. آیا درفرانسه که رعایت حجاب را برای دختر بچه‌های دبستانی بوسیله قانون منع می‌کنند یک کار ایدئولوژیک نیست؟ آیا این جمله جرج بوش که پس از ۱۱ سپتامبر گفت ما در آغاز یک جنگ صلیبی هستیم ایدئولوژیک نبود؟ آیا سخن نخست وزیر فرانسه که در مقطعی گفت ما در افغانستان مشغول جنگ صلیبی هستیم هم ایدئولوژیک نیست؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: این نصیحتی که به ما می‌کنند و می‌گویند حکومت اصلاً نباید ایدئولوژیک باشد، از آن حرف‌هایی است که هیچ پایه‌ای حتی در ذهن آلوده خودشان هم ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست مسلمانان با این حرف‌هایی که غربی‌ها القا می‌کنند از این میدان ایدئولوژیک متقن بیرون بروند، اظهار کرد: ما بر سر عقیده خود به هر قیمتی ایستاده‌ایم.

حبیبی گفت: وزیر اسبق دفاع آمریکا می‌گفت من شنیدم مسلمانان چیزهایی دارند به نام «تسبیح» و کلماتی می‌گویند به نام «ذکر»؛ انقدر از این تسبیح‌ها بچرخانند تا دستشان پینه بزند و انقدر سجده کنند تا پیشانی‌هایشان هم پینه ببندد ولی ما با تسبیح و سجده مشکلی نداریم بلکه با مفاهیمی همچون جهاد و حکومت اسلامی مخالفت داریم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه غربی‌ها می گویند نماز بخوانید، روزه بگیرید و هرقدر می‌خواهید ذکر بگویید اما ادعای حکومت نداشته باشید، تصریح کرد: البته ما حکومتی که افرادی آن را تشکیل دهند و در آن به واجبات و احکام الهی بی توجهی کنند، حکومت اسلامی نمی‌دانیم و پای این جریان هم بخصوص پس از انقلاب اسلامی یک ملت ایستاده است.

وی افزود: اگر کسی مبنای عقیدتی نداشته باشد و بخواهد حکومت تشکیل دهد، حتی حاضر نیست یک سیلی بخورد. شهدای ۲۶ خرداد سال ۴۴ موتلفه اسلامی با عقاید کامل به مبانی اسلامی به میدان آمدند و مردانه هم ایستادند.

حبیبی با تقدیر از عوامل سریال معمای شاه خاطرنشان کرد: من از آقای محمدرضا ورزی و همکاران محترمشان تشکر می‌کنم که با نشان دادن تاریخ انقلاب اسلامی درواقع یک ایدئولوژی را که در مقابل همه تفکرات التقاطی، سکولاریستی، ماتریالیستی و مارکسیستی ایستاده است، به نمایش گذاشتند.

روابط عمومی معمای شاه ـ 2 آبان 1395

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

/ #1 مریم علوی 1395-08-04 01:40
با سلام و عرض تشکر بابت ساخت این سریال.
جناب آقای ورزی
کسانیکه متاسفانه تعصب نابجا در مورد رژیم پهلوی دارن پرسیدن چرا خدمات رضا شاه رو توی سریال نیاوردن همه کارهایش که بد نبوده خدمت به ایران هم داشته به این افراد چه جوابی باید داد؟

مدیر سایت: دوست گرامی برخی اقدام ها و رفتارها انقدر زشت و قبیح است که کل خوبی های فرد را تحت الشعاع قرار می دهد. مثلا شمر هم کارهای خوب زیادی کرد و مقید به نماز بود. آیا باید در یک اثر نمایشی بر این مسئله تاکید کرد که شمر نماز خوان بوده و نماز اول وقتش ترک نمی شده است؟!
نقل قول کردن