راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 47 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 نظر جعفر دهقان درباره سریال «معمای شاه»

نظر جعفر دهقان درباره سریال «معمای شاه»

 بازیگر نقش رضا شاه در سریال معمای شاه از نگاه سطحی برخی منتقدان به این سریال انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی، جعفر دهقان، بازیگر سینما و تلویزیون درباره سریال «معمای شاه» گفت: سریال «معمای شاه» یکی از کارهای خوش ساخت تلویزیون است که برای آن زحمات بسیار کشیده شده است. این کار از نگاه من یک اثر واقع بینانه به آن چه که در تاریخ این سرزمین روی داده است می‌باشد و علاقمندم در کارهایی اینچنینی حضور داشته باشم.
وی افزود: در بسیاری از مجموعه‌های «الف سیما» بازی کرده‌ام. «مردان انجلس»، «یوسف پیامبر»، «مختارنامه» و «مریم مقدس» از جمله کارهایست که در آنها حضور داشته‌ام. هر یک از آثاری که نام بردم جز مفاخر تلویزیون محسوب می‌شود، چون یا داستانی قرآنی داشته‌اند یا اینکه در آن به تاریح اسلام و ایران پرداخته شده است.
دهقان در پاسخ به این سؤال که از میان کارهایی که بازی کرده کدام را بیشتر می‌پسندد؟ گفت: به عنوان بازیگر، کارهای بسیار خوبی در پرونده کاری خود دارم. برای همین نمی‌توانم تنها یک کار را به عنوان مثال نام برم، اما «مختارنامه» به لحاظ کیفی در میان سریال‌هایی که در آن بازی کرده‌ام انصافاً از کیفیت بالاتر بهره برده است.
وی در پاسخ به سوالی دیگر که چرا نقدهای خوبی از سریال «معمای شاه» بیان نشده است؟ گفت: به نظرم این سریال یکی از کارهای خوب سیماست که تا سالها به یاد می‌ماند، اما متاسفانه برخورد خوبی با آن صورت نگرفت، درصورتیکه این کار به لحاظ ساختاری یکی از کارهای مثال زدنی سیما محسوب می‌شود هر چند، نقدهایی نیز به آن وارد است، همانگونه که همه آثار سینمایی و تلویزیونی نقد می‌باشد، اما آنچه اهمیت دارد نگاه حرفه‌ای در همه اجزای کار است.
 وی در پاسخ به این سئوال؛ نقدی که از طرف منتقدان مطرح می‌شود، بیشتر به روایت داستان بر می‌گردد، چون معتقدند سریال نگاه منطبق بر واقعیت ندارد، گفت: اگر کسی بخواهد بدون سلیقه و خواست شخصی تاریخ را مطالعه کند، متوجه می‌شود جز به جز این کار بر پایه حقایقی بیان شده که در تاریخ آمده است. درضمن روایت تاریخی این کار توسط تاریخ‌دانان خبره این سرزمین تأیید شده است، برای همین بی انصافی است که بخواهیم آنچه که نمی‌پسندیم را خلاف واقعیت عنوان کنیم.
وی درباره نقشی که در این سریال بازی کرده، گفت: من نقش «رضا شاه» را در این سریال بازی کردم. برای نزدیکی به این نقش مشاوره‌های فراوانی با پژوهشگران تاریخی انجام دادم تا با داشته بیشتری ایفاگر نقشم باشد، البته محمد رضا ورزی کارگردان مجموعه در تمامی لحظه‌ها کنار بازیگران بود تا به آنها برای بهتر شدن نقششان کمک کند. درباره کارگردانی این کار هم باید بگویم انسجامی که در کل مجموعه وجود داشت نشان می‌دهد فیلمساز تا چه حد به کار خود تسلط دارد.

حوزه نیوز ـ 5 مرداد 1395

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید