راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 16 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 درباره بازیگر نقش هاشمی رفسنجانی چگونه انتخاب شد؟

درباره بازیگر نقش هاشمی رفسنجانی چگونه انتخاب شد؟

محمدرضا ورزی کارگردان مجموعه “معمای شاه” توضیحاتی را درباره روند انتخاب بازیگر نقش دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کرد.

ورزی با اشاره به اینکه حسین باقریان بازیگر نقش هاشمی پیشتر هم سابقه بازیگری داشته به سینماروزان گفت: ایشان قبلاً هم سابقه بازیگری داشته است و در “معمای شاه” نیز ابتدا برای بازی در نقش فریدون جوادی حضور داشت. نقش فریدون جوادی زیاد بلند نبود و به‌لحاظ دیالوگ هم کوتاه بود. یکی از روزهای ایفای نقش وقتی در حالات چهره باقریان دقیق شدم متوجه شدم کلیت صورت ایشان شبیه به آقای هاشمی است و برای همین گفتم بیا تست گریم بزن و نتیجه تست هم شباهت ۹۸ درصدی با آقای هاشمی بود!

کارگردان “معمای شاه” درباره کاراکتر فریدون جوادی که باقریان پیش از شخصیت هاشمی آن را ایفا کرده گفت: برخلاف تصورات فریدون جوادی جزو همکلاسیان فرح در پاریس بوده و ابداً رابطه‌ای با وی نداشته است و آشنایی دوران تحصیل بوده که باعث می‌شود به رییس دفتری فرح برسد. این کریم پاشا بهادری بود که با فرح روابط دوستانه داشت و بنا بود با وی ازدواج کند.

 

هاشمی گریم را تأیید کرد

این کارگردان درباره آگاهی شخص هاشمی رفسنجانی از حضور حسین باقریان در نقش خودش اظهار داشت: بعد از اینکه تست گریم نهایی شد گریمها را نشان آقای هاشمی دادیم و ایشان هم خوشش آمد و گفت شبیه من است. حتی در همان جا یکی از نزدیکان ایشان بحثهایی را مطرح کرد درباره تفاوت فرم بینی ولی آقای هاشمی گفت حتی بینی‌اش هم شباهت دارد.

ورزی پیرامون اجرای نقش هاشمی توسط باقریان گفت: آقای هاشمی یک سری سکنات دارد در حرف زدن و نگاه کردن و برخوردهای بیرونی که حسین باقریان خیلی روی این سکنات کار و سعی کرد با تحقیق و تماشای فیلمهای ابتدای انقلاب و مثلاً فیلم تنفیذ مهدی بازرگان، باورپذیری را بالا ببرد و به اعتقاد من برای باورپذیری نقش سنگ تمام گذاشت.

سینما روزان ـ 26 آبان 95

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

/ #1 چراغی کازرونی 1395-08-29 05:50
سلام
تصویر بازیگر نقش آیت الله رفسنجانی رو دیدم . خواستم پیشنهاد بدم آقای فرهاد جم هم به نظر من فوق العاده شبیه شهید محمد جواد باهنر هستن . با توجه به این که شهید باهنر از اعضای شورای انقلاب بودند پرداختن به مبارزات سیاسی آن شهید به ارزش فرهنگی هنری این سریال خواهد افزود.
نقل قول کردن