راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 10 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 فکر می کنید مردم خبر ندارند؟

حرف های جالب یک وبلاگ نویس درباره معمای شاه
فکر می کنید مردم خبر ندارند؟

در طول مدت زمان کوتاهی که از پخش سریال «معمای شاه» می‌گذرد، واکنش‌های مختلفی نسبت به این اثر ابراز شده است. حالا نویسنده وبلاگ «من اهل زمین نیستم» در مطلبی به نقد و تحلیل مطالبی پرداخته که این روزها درباره معمای شاه شنیده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی، در مطلب درج شده در این وبلاگ به قلم « اسماعیل مصباحی سرشت» می‌خوانیم: «معمای شاه نتوانسته روی مردم تأثیر بگذاره و امروز این کامنت را در اعتراض روی وبسایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی گذاشته بودند که بلافاصله پاک شده. سریالی مزخرفی که ۹۰ میلیارد تومن از جیب مردم بدبخت ایران خرجششده ... ای کاش دوباره یک قلدر بی سواد!! دیکتاتور!! تریاکی!! پیدا می‌شد تا برامون دانشگاه به سازه، برای فردوسی، حافظ، سعدی و خیام و سایر اسطوره هامون آرامگاه زیبا و جدید و در شانشون به سازه ... برامون جاده و راهآهن به سازه .... ای کاش دوباره یک جوان خوشگذران!! و بیعرضه!! پیدا می‌شد که بزرگترین و مدرنترین ورزشگاه جهان رو برامون به سازه، زبده‌ترین و شجاع‌ترین و فداکارترین افسران و خلبانان دنیا رو تربیت کنه ... اونقدر بی عرضه!! باشه که برامون پیشرفته‌ترین هواپیمای زمان خود، F-14، بخره!! اونقدر لا ابالی باشه که پنجمین ارتش دنیا رو برامون درست کنه، سفر به اروپا رو برامون بدون ویزا به کنه، درآمد سرانه مون رو در منطقه اول به کنه .... اونقدر عیاشی! و ولخرجی! کنه که استعدادهایی مثل: پروفسور حسابی، دکتر معین، ایرج افشار، غلامحسین مصاحب، داریوش آشوری، و هزاران چهره شاخص بین المللی دیگه در زمانش کشف و شکوفا به شه ... اونقدر خفقان ایجاد کنه که روزنامه‌ها علیه خودش تیتر بزنند!! اونقده دیکتاتور باشه که نه تنها قاتلای خودش رو به بخشه، که به اونها مقام بالای دولتی بده!! اونقدر فرهنگ مردم را به لجن بکشد که همه دوست داشته باشند فردین بشند!! اونقدر به ادب فارسی بی توجهی کنه که امثال فروغ و سهراب و اخوان و شاملو و محمود دولت آبادی تحویل تاریخ بده!! اونقدر بی عرضه!! باشه که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کنه، عقاب اوپیک به شه و قیمت نفتمون رو هی به بره بالا!! اونقدر ضد دین و روحانیت باشه که امثال آیت الله مطهری آزادانه در دانشگاه‌ها تدریس و سخنرانی کنن!! من از این سریال شما فهمیدم قلدرها، بیسوادها، عیاش‌ها و بی عرضه‌ها بهتر مملکت رو میسازن»

پاسخ نویسنده به شبهه‌های مطرح شده
نویسنده در ادامه پس از طرح این مطلب که این روزها در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود، می‌نویسد: «من این سریال را نمی‌بینم اما اتفاقاً دیشب دیدم. سریالی مثل کیمیا که با هنر حرف‌های خودش را می‌سازد نه که نقل کند اما معمای شاه هنر صرف نیست و نقل قول است و تاریخ. نگارنده آن کامنت از نقل انتقادات صریح و بی پاسخ دکتر مصدق در رنج بود واصطلاحاً می‌سوخت. دکتر مصدق وقتی می‌بیند دلال صهیونیست‌ها (سید ضیا) به مجلس راه پیدا کرده (تا همان خدمات ابتدایی دولت رضاخان را برای ابتدای حکومت محمد رضا انجام دهد) در اقدامی پیشدستانه اقدامات عمرانی رضاخان در راه سازی و راه آهن را مقدمه سازی انگلیسی‌ها برای اشغال ایران و استفاده علیه آلمان معرفی می‌کند و می‌گوید ایکاش روی خاک راه می‌رفتیم و آسفالت نداشتیم. ایکاش خانه نداشتیم اما شهرمان مال خودمان بود و شهر در اشغال نبود. نگارنده متن {منظور متن بالا است}حاضر است شاه مملکتش همانطور که در سریال طبق نقل دوست شاه نشان داده شد، در مقابل آمریکا انگلیس و شوروی تحقیر شده باشد ولی در پایین پای غربی‌ها جایی داشته باشد.»
نویسنده این وبلاگ در ادامه با نقل بخش‌های مختلف کامنت، به صورت جزئی به هر یک از آنها پاسخ می‌دهد.
«تا برامون دانشگاه به سازه»: کیست که نداند بهترین نخبه‌های آن دوران به خاطر ضعف مفرط آموزشی کشور ونه کسب کیفیّت نسبی کشور را ترک کرده و مثل نام آورانی که در پاراگراف‌های بعدی مثال می زند در خارج از ایران غارق التحصیل می‌شدند.
«برای فردوسی، حافظ، سعدی و خیام و سایر اسطوره هامون آرامگاه زیبا و جدید و درشان شون به سازه»: واقعاً مزیّت نسبی یک حکومت را با بر شمردن ساخت چند آرامگاه با چه استانداردی می‌شود تعریف کرد؟ اگر یک حکومت «عقب گرد» که به دنبال دست آویز قراردادن گذشته برای نفی اسلام بود تا باستان گرایی را سمبل کند؛ این چند کار هم که دیگر نباشه باید با خود چنگیز مقایسه‌اش کرد.
«برامون جاده و راه آهن به سازه»: اگر مشکل با گسترش راه‌ها حل می‌شد که دیگر باید با این همه راه روستایی و گسترش راهها راضی می‌شدی. اما انگار در نظر شما راه‌هایی که پهلوی ساخت ارزش بیشتری دارد. من می دانم چرا. به این دلیل که آن راه‌ها در خدمت جنگ‌های جهانی و در انتقال تجهیزات و نفرات متّفقین به جبهه‌های شرقی جنگ با نازی‌ها برای انگلیسی‌ها اهمیّت داشت درحالیکه گسترش راه پس از انقلاب برای انگلیس موضوعیّتی نداشت.

«زبده‌ترین و شجاع‌ترین و فداکارترین افسران و خلبانان دنیا رو تربیت کنه»: از دو حال که نمی‌تواند خارج باشد: 1-آن افسران زبده یا در خواب و یا دفاع از اسرائیل و آمریکا شجاع و زبده بودند 2- هنگام دفاع از میهن اسلامی جان به کف گرفته از کیان کشور دفاع کردند.
حالا اگر شجاع و زبده بودند، پس آنها خودشان بهتر می‌دانستند برای چه رژیمی جانفشانی کنند. همانطور که همان افسران و خلبانان بودند که 19 بهمن و قبل از پیروزی مردم وفاداری خود را به امام امّت اعلام و از شاهان بی عرضه تمرّد کردند.

«که برامون پیشرفته‌ترین هواپیمای زمان خود، F-14، بخره!!»: بله بعد از خوش خدمتی شاه در جریان جنگ شش روزه اعراب و فروش نفت به حامیان اسرائیل دیگر اعتماد صهیونیسم بین الملل در سربازی شاه برای غرب جلب شده بود. شاه که روزی آرزو داشت در اجلاس تهران با روزولت دست بدهد حالا می‌توانست مهره کلیدی آمریکا در حمایت از اسرائیل باشد. چرا باید از ژاندارم خود و پایگاه حفظ منافع خود پشتیبانی نکنند؟ بله که بهترین‌ها را در ایران جمع کردند. اما چرا تکنولوژی و توان فنّی راهبری این تجهیزات را در اختیار شاه مورد علاقه‌تان قرار ندادند؟ چرا پس از انقلاب هواپیماها و تسلیحاتی که شاه باعرضه‌تان پولش راهم داده بود تحویل هم ندادند؟ چرا؟
چون موضوعیّت این امکانات شاه نبود بلکه حفاظت از اسرائیل بود در حالیکه رهبر و مردم ایران بدون سلاح هم «مرگ بر اسرائیل» می‌گفتند.
«و هزاران چهره شاخص بین المللی دیگه در زمانش کشف و شکوفا به شه»: خیلی جالب است که از زمان هم برای توجیه شاه بهره برداری می‌کنند. لابد قیام امام خمینی و ..... دیگران هم به دلیل همزمانی باعث تملّق از شاه باید باشه! اما یادتان رفته که امثال پروفسور حسابی از دانشگاه‌های غربی برای این ملّت خوشه چیدند در حالیکه عوامل شاه این ملّت را حتّی از ساخت یک آفتابه عاجز معرفی می‌کردند. از سوی دیگر با این حرف به زحمات نخبگان کشورت که پس از انقلاب مطرح شدند بی اعتنایی و دهن کجی کردید.
«خفقان ایجاد کنه که روزنامه‌ها علیه خودش تیتر بزنند!!»: واقعاً فکر می‌کنید همه مثل شما بی خبرند؟ تاریخ برای پاک کردن آلودگی‌هایی که بر ذهن مردم وارد می‌کنید کافی است. همه می‌دانند تیترهای علیه شاه پس از توصیه رئیس جمهور آمریکا برای کنترل خشم مردم آن هم به شکل محدود و در اواخر عمر پهلوی به وقوع پیوست درحالیکه رژیم دیگر قادر به اعمال فشار بیشتر برای خفقان نبود.
«اونقده دیکتاتور باشه که نه تنها قاتلای خودش رو به بخشه، که به اونها مقام بالای دولتی بده!!»: کاملاً آشکاره که منظور شما شخص دکتر فاطمی است اما فراموش کردید که پس از کودتای 28 مرداد توسّط رژیم پهلوی اعدام شد.
«اونقدر فرهنگ مردم را به لجن بکشد که همه دوست داشته باشند فردین بشنود»: چه مثال عجیبی! فردین آیا تنها کاراکتر خلق شده توسّط فرهنگ پهلوی بود؟ آیا از کاراکترهای خشونت، یأس و هرزهگی چیزی به یاد نمی‌آورید؟ بله مردم آنها را آرزو نمی‌کنند و شما آرزوی فردین بودن را باید به حساب انتخاب فرهنگ مردم درجهت نفی دیگر کاراکترهای خلق شده توسّط فرهنگ طاغوتی ببینید. درحالیکه مردم ما امروز قهرمانان بسیاری دارند که نمی‌دانند کدامیک را آرزو کنند. از یوسف و مردان آنجلس تا حاج کاظم و برونسی، مریم مقدّس تا و امروز هم «محمّد» (صلّ الله علیه وآله) «که امثال فروغ و سهراب و اخوان و شاملو و محمود دولت آبادی تحویل تاریخ بده!!»:
آری در زمان مغول هم شاعران شعر خود را می‌گفتند لابد آنرا هم به حساب فارسی دوستی مغولان می‌گذارید! یک بیت شعر از شاهنشاهتان ادب دوستتان به یاد دارید؟ اما من از دو رهبر پس از انقلاب اشعار بسیاری شنیده‌ام و شب شعر بسیار دیده‌ام که درآنها هزاران سهراب و اخوان ذوق شعرشان شکوفا شده.

«که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کنه»: شما پرداخت هزینه انتخاباتی در یک کشور دیگر را تأثیر گذار و مایه مباهات خود می دانید در حالیکه پس از انقلاب حتی حاضر به نگهداری او در همان تیمارستان هم نشدند و به پاناما دیپورتش کردند. شما به قمار از جیب ملّت علاقه مندید.
«عقاب اوپیک به شه و قیمت نفتمون رو هی به بره بالا!!»: علت بالا رفتن قیمت نفت در جواب به خرید هواپیما ذکر شد.
«اونقدر ضد دین و روحانیت باشه که امثال آیت الله مطهری آزادانه در دانشگاه‌ها تدریس و سخنرانی کنن!!»: اینکه از آزادی شهید مطهری در تدریس حرف می‌زنید با حرف‌های دیگرتان عجیب نیست. چون تکیه سخنان امثال شما فقط بر بی خبری عوام است. اما جهت یادآوری دیگران عرض می‌کنم که حتّی به شهید مطهری عنوان استادی در دانشگاه را ندادند و ایشان در حد حق التدریس اجازه فعالیّت یافتند که پس از آشکار شدن جهت انقلابی آموزه‌های ایشان، هم از دانشگاه محروم شدند وهم به زندان افتادند.

ــــــــــــــــــــــــــ

هرچند این بار شبهه به دستم رسید و برای پاسخ دادن به آن فرصت یافتم امّا دشمنان مداوماً به تولید شبهه در قالب‌های متفاوت بسیار فعّال هستند. ساختمان این شبهات همواره بر بی خبری و جهل ما بنا شده است. مطالعه نکردن ما فونداسیون این شبهات است. پس با مطالعه بیشتر از طرفی و از طرف دیگر اعتماد نکردن به منابع فاسد می‌توان از شرّ این وساوس در امان بود.

روابط عمومی معمای شاه ـ 23 دی 1394

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

/ #10 علاالدین 1395-11-12 16:23
بیخیال این حرفها چون نوشدارو بعد از مرگ سهرابه
مهم تکلیف نود میلیارد بودجه بودهکه شکر خدا روشن شده

مدیر سایت: بودجه این سریال نصف مبلغی است که شما به آن اشاره کردید.
نقل قول کردن
+1/-1 #9 ایرانی غمگین 1395-08-15 07:41
اگه این نظرو به تنهایی منتشر می کردین شاید با خودمون میگفتیم: احسنت چه عجب یک نظر مخالفشون رو هم پذیرفتن! (شاید البته)
ولی این جوابیه های خنده دار ... این مغالطه... اسف باره... اسف بار ...
لازمه یک بار دیگه تیترو بخونید. لازم نیست اینقدر دست و پا بزنید چون همین دست و پا زدن نشون میده خوب میدنید که مردم خوب میدونن!
نقل قول کردن
+1/-2 #8 J m 1395-07-15 21:07
واقعا خنده دا ر بود تحلیلتون . جالبه همهرو هم به بی‌ سوادی متهم می‌کنید . من سریالو ندیدم ولی‌ جدا فکر می‌کنم به مطالعه بیشتری نیز دارید .
نقل قول کردن
+10/-4 #7 طرفداران لات و لوت 1394-11-16 15:30
به نقل از زری:
سریال معمای شاه جزءبهترین سریالهاست که تاحالا پخش شده.وقتی شاه مملکت انقدربدبخته ک توکشورخودش اجلاس برگذارمیکنن وراش نمیدن ودم دربی ارزشش میکنن چ ارزشی داره ک ورزشگاه بسازه ودانشگاه بسازه و...اینهمه ثروت مملکت دستش بوده کلی هم غارت کرده چقدرامتیازداده ب کشورهای خارجی مثل آمریکا وشوروی وانگلیس حالااومده چن تاکارظاهراخوبم کرده مطئن باشیددانشگاه روبخاطرتولیدعلم نساخته دیده خارجیهادارن میسازن اینم ساخته مثل همون کشف حجابش ک رفت دیدآتاتورک ی غلطی کرده اینم اومدزنهاشو برهنه کرد..بابااصن اون ازخودش چیزی ندشت ک بخادقدمی برای ملت بدبخت برداره ساده ایداگ فک کنیدبخاطر مردم کاری کرده اون فقط میخاست آمریکا روراضی نگه داره


چه طرز حرف زدن لات واری داری زری جان ( آقا زری )

احتمالا از لات و لوت های انقلاب , که به نون و نوایی رسیده , نیستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

راستی نرخ جدید نون چقدره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
نقل قول کردن
+5/-12 #6 زری 1394-11-13 02:52
سریال معمای شاه جزءبهترین سریالهاست که تاحالا پخش شده.وقتی شاه مملکت انقدربدبخته ک توکشورخودش اجلاس برگذارمیکنن وراش نمیدن ودم دربی ارزشش میکنن چ ارزشی داره ک ورزشگاه بسازه ودانشگاه بسازه و...اینهمه ثروت مملکت دستش بوده کلی هم غارت کرده چقدرامتیازداده ب کشورهای خارجی مثل آمریکا وشوروی وانگلیس حالااومده چن تاکارظاهراخوبم کرده مطئن باشیددانشگاه روبخاطرتولیدعلم نساخته دیده خارجیهادارن میسازن اینم ساخته مثل همون کشف حجابش ک رفت دیدآتاتورک ی غلطی کرده اینم اومدزنهاشو برهنه کرد..بابااصن اون ازخودش چیزی ندشت ک بخادقدمی برای ملت بدبخت برداره ساده ایداگ فک کنیدبخاطر مردم کاری کرده اون فقط میخاست آمریکا روراضی نگه داره
نقل قول کردن
+8/-11 #5 شمیم 1394-10-26 11:55
نمیدونید وقتی صحنه صحبتهای مصدق در مجلس بر ضد ضیا رو دیدم چه حسی داشتم.اینها رو تو هیچ کتابی نخونده بودم.از زحمات شما ممنوم واز اینکه از خودتان دفاع میکنید وبه شبهات وایرادات پاسخ میدید خوشحالم.
نقل قول کردن
+12/-5 #4 فرهاد 1394-10-26 10:20
جناب مدیر در جواب این دوست عزیز بایئد این نکته را ذکر کرد که ایشان این قدر ار لحاظ تاریخی بی سواد هستند که پرویز نیکخواه را با مرحوم دکتر فاطمی اشتباه گرفتند زیرا پرویز نیکخواه بود که طرح ترور شاه در 21 فروردین 1344 در مرمر را طرح ریزی کرد البته او فقط نبود.
نکته دوم ما نمی توانیم منافع ملی خود برای دیگر کشورها به خطر بیندازیم و زمانی که حکم کرد بایئد یکسری اقدماتی انجام دهیم که ممکن است از نظر خیلی ها خوش نیاید.
نکته سوم مطبوعات اینقدر هم از لحاظ سیاسی زیر فشار نبودند کما اینکه بسیاری از رویداد های مهم را در تیتر های خود مینوشتند منبع بنده همین روزنامه اطلاعات است که وقایع آن زمان را بخوبی مینوشته میتوانید کتاب اطلاعات 80 ساله را بخرید و بخوانید.
اگر رضاشاه اشتباه کرد راه آهن کشید که متفقین ما را اشغال کنند پس کار درست روحانیان و مراجع در صادر کردن حکم علیه روس ها در دوره جنگ های دوم ایران-روس نیز اشتباه بوده زیرا ایران کل قفقاز را از دست داد.
جناب مدیر مشتاق نظر شما هستم و در آخر خواهشا در انتشار مطالب این چنین کمی دقت کنید.
نقل قول کردن
+40/-6 #3 آزاده باشیم 1394-10-25 17:09
---------
خیلی جالبه , خیلی جالبه , خیلی جالبه

جمهوری اسلامی , خدمات رضا شاه و محمد رضا شاه رو چنان نادیده میگیره , چنان به هیچ میشماره , چنان به نقد میکشه , چنان لگد مال میکنه ,
تو گویی که خودش .........

--------
راه آهن به خاطر ال بود , دانشگاه به خاطر بل بود , ساخت و ساز ها فقط مال شهرها و تهران بود ,
رسیدگی به آثار باستانی ارزشی نداشت و در ضدیت و دشمنی با اسلام بود ,
ارزونی به خاطر ال بود , قیمت نفت به خاطر بل بود ,
هنر فاسد بود هرز بود , هنرمندان ( شاعر , نویسنده , و ... ) همشون بیخود بودن ,
مغز ها و اندیشمندان تحصیکرده و محصول غرب بودن ,
آزادی نبود سانسور بود خفقان بود , مطبوعات و رسانه ها آزادی بیان نداشتن ,
ارتش ال بود , تجهیزات جنگی بل بود ,
ووو ...
--------
خوب شما بگین تو این 37 سال چه خدماتی داشتین ؟

آیا با این (((((( ثروت عظیمی )))))) که ایران داره , لنگه ی همون راه آهن , دانشگاه ها , ورزشگاه ها , کارخانجات , و ... رو ساختین ؟
ارزونی و رفاه آوردین ؟ آزادی آزادی که میگفتین نبود , شما آزادی آوردین ؟ سانسور و خفقان نیست ؟ مطبوعات و رسانه ها آزادی بیان دارن ؟ مغزها در چه وضعی ان ؟ هنر و هنرمندان چگونه ان آزادن ؟ زندانی سیاسی , عقیدتی نیست ؟ اعدام و مجازات مخالفین ندارین ؟ اقلیت های مذهبی چه وضعی دارن ؟ وضعیت زنان چطوره , خوبه , بهتر شده ؟
آثار باستانی چه وضی دارن ؟ طبیعت ایران چه وضعی داره ؟ منابع ایران چه وضعیتی داره ؟ کلا اوضاع ایران خوبه ؟
((((( ثروت عظیم ایران ))))) رو خرج ایران و ایرانی کردین ؟ دزدی و اختلاس نیست ؟ غارت و چپاول نیست ؟ اوضاع ایران خوبه ؟
ایران فعلی , نزد جهان و جهانیان چه جایگاهی داره ؟
--------
نهایت خدمت جمهوری اسلامی این بوده که , ایران به روز سوریه و عراق و افغانستان نیفتاده ,
پس ما باید ممنون باشیم دیگه !!!
--------


مدیر سایت: دوست گرامی تحولات عمرانی نسبت به گذشته قطعا بیشتر شده. البته مشکلات هم هست و در همه حکومت ها دزد و اختلاسگر بوده اما مهم شرف و حیثیت است که خوشبختانه هنوز پا برجاست
نقل قول کردن
+30/-8 #2 آزاده باشیم 1394-10-24 15:52
-------

خوب نویسنده ی متن ( فکر میکنید مردم خبر ندارند ؟ ) مطالب جالبی گفته و سعی کرده اعتراضش به سریال معمای شاه ( و کلا جمهوری اسلامی ) رو به صورت طعنه و کنایه بگه , با زبانی ساده .

این جور مطالب , به این معنی نیست که مخالفای جمهوری اسلامی , به (( خطا ها و اشتباهات )) زمان پهلوی , آگاهی و اشراف ندارن .

اما اما اما اما اما
اگه منصف باشیم و ترازوی عدالت داشته باشیم . کفه ی ترازو , به نفع سلطنت پهلویه . بد جورم به نفع پهلوی هاست . فرق بین جمهوری اسلامی با سلطنت پهلوی , زمین تا آسمونه .

مطالبی که از طرف مخالفین گفته میشه , (( تاحدودی )) درسته .

ولی طرف مقابل (یعنی جمهوری اسلامی ) , مثل همیشه با سفسطه بافی و مغلطه بافی , جواب میده . جوابهایی که قانع کننده نیست و به درد خودش میخوره .

این جوابها , برای من , مثل به سخره گرفتن شعور آدمیه .

------
نقل قول کردن
+8/-4 #1 بي نشان 1394-10-24 13:06
پاسخ هاي داده شده فاقد ادله كافيست. مثلا تجاوز به نوجوانان در عربستان كه زمان شاه نبوده چه توجيهي دارد؟

مدیر سایت: با توجه به حجم بالای نظرها لطفا مطلب مورد نظر خود را کامل طرح نمایید تا پاسخ داده شود.
نقل قول کردن