راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 20 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 چند پیشنهاد مهم برای رسانه ملی و عوامل سریال ارزشمند «معمای‌شاه»

از سوی یکی از رسانه ها مطرح شد:
چند پیشنهاد مهم برای رسانه ملی و عوامل سریال ارزشمند «معمای‌شاه»

 

سید محمد رسول موسوی ـ پخش سریال تاریخی «معمای شاه» در یک سال گذشته همواره مورد توجه جامعه مؤمن و انقلابی کشورمان و رضایت آنان از این اثر ارزشمند بوده است و از طرفی موج گسترده‌ای از تخریب و سیاه نمایی رسانه‌های ضدانقلاب خارج نشین و جریان فتنه داخلی را به دنبال داشته است.

با گذشت زمان و هنرنمایی تصویری و روایت دقیق و منصفانه این سریال از تاریخ معاصر، با بسیاری از هموطنان عزیزمان در این باره به مناسبت‌های مختلف سخن گفتم که چند نکته مهم حائز اهمیت است:

 اول) عده‌ای کم متاسفانه به دلیل هجمه رسانه‌های خارجی و ضدانقلاب و جریان فتنه داخلی به این اثر و همچنین سخنان ناپخته و سطحی برخی افراد به ظاهر دلسوز درباره این سریال ارزشمند (که بعضاً از رسانه ملی نیز پخش شد) باعث شد که اعتماد آنان سلب شده و میل رغبت چندانی به پیگیری و تماشای این اثر تاریخی نداشته باشند؛ اما با گذشت زمان و استقبال خوب مردم و نمایش قدرتمند تصویری و روایتگری دقیق و جذاب تاریخی بسیاری از این قشر افراد پشیمان شده و منتظر بازپخش این اثر در نوبت‌های بعدی بودند.

دوم) عده‌ای دیگر از مردم عزیز کشورمان نیز بر این نکته اصرار داشتند که بسیاری از افراد حاضر در این سریال را نمی‌شناسند و دقیقاً از نقش تاریخی آنان و خدمات یا خیانت‌های آنان مطلع نیستند؛ این دسته اصرار داشتند که: “ای کاش در کنار پخش اثر، بصورت گذرا این افراد و منصب‌ها و اقداماتشان معرفی گردد. ” (قابل ذکر است این اقدام در فیلم سینمایی «عملیات آژاکس» که در شب ۲۸ مرداد و به مناسبت سالگرد کودتای آمریکایی – انگلیسی علیه نهضت ملی شدن صنعت نفت و دولت دکتر مصدق بصورت گزیده و گلچین از سریال معمای شاه پخش شد و در اثنای این سریال برای معرفی افراد و شخصیت‌ها بصورت جذاب و مختصر این افراد معرفی می‌شدند که بازخورد خوبی داشت)

بی شک این اقدام هم به جذابیت سریال و اعتماد بیشتر مخاطبین منجر می‌شود و هم فهم و اطلاعات تاریخی مردم عزیز کشورمان بالاتر می‌رود.

 سوم) اکنون که به لطف تدبیر ریاست محترم سازمان صدا و سیما قرار شده است از ۲۴ مهر امسال دوباره این سریال ارزشمند و فاخر از قسمت اول و بصورت شبانه از شبکه یک سیما پخش شود که به این مناسبت به مسئولین محترم رسانه ملی و تیم کارگردانی و تهیه کنندگی معمای شاه پیشنهاد می‌گردد:

۱ - بی شک چون این سریال تاریخی قرار است هرشب پخش شود و ۸۰ قسمتی نیز خواهد بود بعید به نظر می‌رسد کسی بتواند از دیدن آن چشم پوشی نماید. اگر رسانه ملی و تیم کارگردانی و تهیه کنندگی این سریال تبلیغات گسترده‌تری هم در رسانه ملی و هم در شبکه‌های استانی برای ترغیب مردم عزیز کشورمان برای تماشای معمای شاه انجام دهند بیش از پیش در جامعه و میان خانواده‌های ایرانی اثرگذار خواهد بود و منجر به بالا بردن دانش تاریخی و فهم بهتر دوران سیاه طاغوت و نعمت بزگ انقلاب اسلامی خواهد شد.

۲- چون شخصیت‌های زیادی در این سریال حضور دارند و بعضی افراد فقط در چند سکانس ایفای نقش می‌کنند اما در کارنامه انها خدمات یا خیانت‌ها بزرگی نهفته است بهتر است آنان بصورت مختصر معرفی اجمالی گردند.

۳- خانواده وزیری در بسیاری از مواقع نقش مثبت و سازنده‌ای برای ترسیم فضای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی حاکم بر جامعه را ایفا می‌نماید اما باید قبول کرد که برخی اوقات این خانواده و داستان‌های بعضاً خسته کننده آنان نقفطه ضعف این سریال تاریخی و مایه دلزدگی مخاطبین می‌گردد که بجاست تیم کارگردانی فکری اساسی برای کم رنگ کردن داستان‌های این سریال انجام دهند.

۴- جا دارد رسانه ملی سلسله نشست‌های تاریخی برنامه «شب‌های تاریخ» را که قبلاً پس از سریال معمای شاه پخش می‌گردید و مدتی بود که تعطیل شده بود را با سبک و سیاقی بهتر و بصورت تک کارشناس ادامه دهند تا مردم عزیز کشورمان بیش از پیش از با تاریخ و هویت خویش اشنا شوند و از آن درس و عبرت بگیرند. ان شاالله.

سایت جوان انقلابی ـ 24 مهر 1395

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید